Вхід

Реєстрація
Головна
 
Мій сайт 
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [9]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Хай малюк буде здоровий

Як часто абсолютно здорова дитина раптом ні з того ні з сього починає хворіти! Постійно хворе горло, аденоїди, соплі, отити; крихітка погано їсть, вередує, у нього кола під очима ... Коротше - «1 тиждень в садочку, 3 тижні вдома». Нерідко і діагноз ніякої поставити не можна - періодичний кашель, але не бронхіт, постійні виділення з носа, але не синусит ... Якщо взяти усереднений варіант, то в медичній літературі прописані норми респіраторних захворювань, при яких дитину можна вважати часто хворіють.

 Визначаємося

Отже, до часто хворіючих умовно відносять дітей, які протягом року перенесли 4 і більше захворювань: ГРЗ, розлади травлення, загострення хронічних захворювань. Але частіше все буває набагато гірше: малюки хворіють буквально кожен місяць, а іноді ще й довгостроково – більше 10-14 днів підряд. Нерідко одна хвороба перетікає в іншу, і стає важко зрозуміти, коли скінчилася стара проблема і почалася нова і коли ж зникнуть залишкові явища начебто кашлю або нежиті. Найгірше доводиться малюкам 1-5 років. Це пояснюється втратою материнського молока і ще недостатньо активним набутим імунітетом. І зовсім тяжко перебудова імунітету відбувається у дитсадовських малюків. Їх імунна система і так знаходиться в стані фізіологічної перебудови, а тут ще постійне зіткнення з інфекціями. Для того щоб імунітет зміцнів, йому доведеться навчитися протистояти вірусам і бактеріям, і займає цей процес, на жаль, кілька років.

Чому слабшає імунітет? 

Що таке імунітет? Слово це латинське і означає «звільнення», «позбавлення». Імунними в Стародавньому Римі називали громадян, що володіють особистою недоторканністю. Що ж стосується імунітету як фізіологічного явища, то цей термін був введений російським вченим І. І. Мечниковим і французьким мікробіологом Л. Пастером. Вони сформулювали визначення, що імунітет - це здатність організму протистояти інфекції. Чому ж слабшає імунітет? Причин дуже багато, і деколи, щоб відповісти на це питання, дитині доводиться пройти повне медичне обстеження, що включає здачу аналізів, а також візит до гастроентеролога, лора, невролога та імунолога. Закладка імунітету відбувається ще до народження, тому внутрішньоутробне інфікування, недоношеність або морфофункціональна незрілість малюка можуть призвести до того, що дитина згодом стане часто хворіти. Важливу роль відіграє і те, як протікала мамина вагітність: чи були загроза викидня, токсикоз, підвищений тиск, набряки, білок в сечі, грип та застуди, загострення хронічних захворювань. Наступним важливим чинником для формування імунітету є материнське молоко. Відомо, що діти, що вигодовуються грудьми, рідко хворіють ОРЗ. Біда в тому, що такий захист ефективна тільки на період грудного вигодовування. Які ж часті причини зниження імунітету?

 

1.  Куріння в квартирі - біч багатьох сучасних сімей.

 Пасивне куріння з пелюшок поступово приводить дитину від хронічних ГРЗ та бронхітів до бронхіальної астми.

 

2. Хронічні захворювання малюка.

 Помічено, що застуди частіше чіпляються до дітей з хронічними захворюваннями - тонзилітом, аденоідітом, фарингітом, отитом, пієлонефритом, непролеченний карієсом. Такі повільно «тліючі» інфекції призводять до отруєння організму, його хронічної інтоксикації.

 

3. Алергія або аутоімунні захворювання.

 

У нормі організм реагує на проникнення чужорідних речовин (вірусів, бактерій та ін), направляючи всі свої резерви на боротьбу з ними. Однак, якщо виникає поломка цього налагодженого механізму, організм починає реагувати на свої тканини так само, як на чужі.

 

4. Віруси та найпростіші.

 Якщо дитина перехворіла гострими захворюваннями - дизентерією, сальмонельозом, грипом, кором, його імунітет також ослаблений.

 

5. Інфекції, що передаються статевим шляхом,

 страшні не тільки для батьків, але і для їх малюка. Наявність таких з них, як, наприклад, мікоплазма, хламідії, уреоплазма, цитомегаловірус, ВПГ призводить до того, що дитина постійно хворіє на ГРЗ.

 

6. Паразитозів.

 Нерідко причиною ослаблення імунітету стають глисти, амеби і лямблії. Вони поглинають поживні речовини з організму людини і виділяють токсини.

 

7. Дисбактеріоз кишечника,

 який формується після прийому антибіотиків. Антибіотики вбивають не тільки шкідливу мікрофлору, але і корисну, формуючу імунітет. Тому після тижневого курсу лікування дитина через деякий час (зазвичай через7-10 днів) захворює знову. Щоб відновити нормальну мікрофлору після антибіотикотерапії, потрібні пробіотики.

 

8. Тривалий прийом деяких ліків

 (Гормональних, антимікробних, протипухлинних препаратів і імунодепресантів).

 

9. Вроджені імунодефіцитні стани,

 в тому числі ізольовані імунодефіцити, коли в малюка нарушенокакое-тозвено імунної системи.

 

10. Енцефалопатія, нервово-психічні розлади, функціональні розлади нервової системи.

 Порушується взаємодія між різними структурами головного мозку, що впливає на обмін речовин, вироблення імунних антитіл. Сюди ж можна віднести стрес і серйозні психічні травми: сімейні чвари, розлучення, відправка в дитячий садок, переїзд до бабусі і пр.

 

11. Зміни функції ендокринної системи: гіпоталамуса, вилочкової і щитовидної залози, наднирників. Гіпоталамус відповідає за вегетативну нервову систему, в чиєму віданні перебувають усі ланки імунітету. Недорозвинення або, навпаки, збільшення вилочкової залози також знижує імунітет, оскільки саме вона вирабативаетТ-лімфоцити, які відіграють одну з головних ролей у захисті організму від інфекцій. Гормони щитовидної залози беруть участь у регуляції обмінних процесів. Гіпер-і гіпофункція щитовидки призводять до загальної разлаженной організму. Захворювання надниркових залоз викликають порушення вироблення кортикостероїдних гормонів, які регулюють всі обмінні процеси.

 

12. Порушення обміну речовин, в тому числі і органів кровотворення: недостатня або підвищена вироблення імуноглобулінів, секреторних речовин імунної системи. Порушення сольового обміну призводить до виникнення сечокам'яної хвороби, сприяє розвитку інфекцій сечовидільної системи.

 

13. Проживання в екологічно несприятливих умовах. Це може стати причиною як первинного імунодефіциту, який пов'язаний з генетичними «поломками», так і вторинного, обумовленого впливом шкідливих речовин на імунну систему малюка.

 

14. Неправильний догляд за дитиною (рідкісні гігієнічні процедури, пізніше вкладання, недостатній час для сну, незбалансоване харчування і відсутність прогулянок на свіжому повітрі). Маля може часто й подовгу боліти, якщо в його раціоні не вистачає вітамінів, мінералів, білків, або занадто багато вуглеводів. Брудна шкіра малюка накопичує токсини, які, всмоктуючись, потрапляють в кров. Якщо крихітка рідко гуляє, кисневе голодування теж знижує імунітет.

15. Дитячий садок - це постійний обмін інфекцією. Поступово, в ході спілкування з іншими дітьми, у малюка починає формуватися не тільки індивідуальний, але і колективний імунітет. Перебудовується лімфоїдна тканина, тому постійна нежить і навіть незначний кашель не завжди говорять про те, що дитина хвора. У перший рік відвідування садка відбувається адаптація, тому нормально, якщо малюк захворює ОРЗ после1-2 недельпосещенія садка. Абсолютною нормою для садовської дитини вважається: близько 8 ГРЗ на першому році відвідування;? 5-6 різна другому;? 3-4 рази третьому році. Це - закономірна реакція організму на контакт з новими видами вірусів і бактерій. Головне - постаратися не допустити, щоб захворювання не «зачастили» через каждие2-4 неделі.Как цього уникнути? Втома (в першу чергу емоційна) і постійний стрес пригнічують імунітет малюка, тому перший тиждень водите дитини в садок на 1 годину, другу-на 2-3 години, поступово нарощуючи час перебування, затем2-3 месяцаоставляйте в групі до обіду. І тільки потім можливе перебування малюка в групі весь день. При цьому раз на тиждень робіть «розвантажувальний» день, залишаючи дитину вдома серед тижня.

16. Зачароване коло

На тлі ослабленого імунітету дитина знову і знову захворює ОРЗ, а після хвороби, як відомо, імунітет міцніше не стає. Іноді хворобливий малюк на додачу отримує вялотекущее хронічне захворювання типу гаймориту або аденоідіта, і тоді проміжки здоров'я можуть і зовсім зникнути. Так формується «порочне коло», з якого буває дуже важко вибратися. У таких дітей, як правило, зрушений календар щеплень, вони не можуть відвідувати дитячий садок. Тому пропонуємо програму дій по зміцненню імунітету (див. таблицю на слід. Сторінці).

 

Категорія: Мої статті | Додав: steviya (28.12.2012)
Переглядів: 386 | Теги: дитячий садок, адаптація до дитячого садка, профілактика застуди, ГРВІ, ГРЗ, Профілактика, алергічні реакції, застуди, імунітет, зміцнюємо імунітет | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz