Вхід

Реєстрація
Головна
 
Мій сайт 
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [9]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Ази успішного розвитку

Всяка мама хоче дати своїй дитині найкраще! Адже від народження до 5-ти років здатність засвоювати інформацію у малюків безпрецедентна, а бажання отримувати її велике як ніколи. До п'яти років процес росту мозку завершений вже на 80%. Таким чином, період від народження до 5 років відіграє життєво важливу роль для майбутнього життя малюка. І так важливо знайти в режимі дня час для цілеспрямованих розвиваючих занять! Головне, щоб вони проводилися регулярно, а немає від випадку до випадку, а також ваші розвивали всі сфери: і мова, і мислення, і творчість, і музичні здібності, і сприйняття, і сенсорний розвиток малюка.

 Якщо ви зупините свій вибір на дитячому садку, то крім хорошої програми ви повинні побачити, що дітки отримують задоволення на цих заняттях. Вирішили займатися вдома? Поставтеся до цього з усією серйозністю, а ми підкажемо вам перші кроки на цьому захоплюючому шляху.

 1. Приймаємо рішення

 Вирішивши розвивати малюка самостійно, ви приймаєте найважливіше рішення вашого життя. Але на шляху до щастя самому розвивати крихту є, насправді, багато перешкод. То ми змушені багато працювати і виконувати всі справи по дому, а до моменту проведення важливих для дитини занять знаходимося в стані втоми, яке деколи переходить в роздратування. То ми передоручаємо малюка няням і педагогам. І навіть маючи можливість займатися з малюком, ми елементарно не знаємо, ЯК це зробити найкращим для нього способом! Найголовніше: під час занять з крихіткою ви налагоджуєте ту ниточку, той контакт, який буде день у день ставати залізним стрижнем вашого взаєморозуміння, довіри і любові. Коли ви навчитеся правильно розвивати свого малюка, ви тут же почнете отримувати від цього задоволення. А результати дитини перевищать всі ваші найсміливіші очікування!

 2. Визначаємо "робоче" місце для занять

 Можливо, воно буде і не одне. Наприклад, дитячий столик для занять підійде для ігор, що вимагають більшого зосередження, зал вашої квартири - для рухливих і музичних ігор, а ванна - для ігор з водою, піском і навіть фарбами! Запишіть у блокнот "робочі" місця і їх призначення.


 3. Купуємо все необхідне

 Що вам потрібно? Розвиваючі іграшки для розвитку всіх психічних процесів: мови, уваги, пам'яті, мислення, уяви, сприйняття; а також дрібної моторики, сенсорики, творчих здібностей, музичні інструменти, і устаткування для формування рухових навичок, відповідних віку вашої дитини.

 Постарайтеся знайти магазин з грамотними продавцями-консультантами, які допоможуть вам скласти список покупок для віку вашого малюка по перерахованим напрямкам. Або зверніться до експерта, який знає, що в розвитку крихти існують оптимальні терміни для кожного процесу. Це означає, що тільки в певні вікові періоди навчання даним знанням, навичкам і вмінням виявляється найбільш легким, економним і плідним.

 У віці від народження до 2-х років розвиваючі іграшки підбираються на 6 місяців вперед. Така їх актуальність для розвитку вашого крихти. Починаючи з двох з половиною років іграшки можна підбирати на рік вперед, тобто період їх актуальності і "корисності" для дитини збільшується.

 4. Хороший старт

 Визначте на місяць вперед дні та години для ваших занять. Вибрати напрямки, за якими ви хочете займатися з малюком. Визначившись з напрямками, складіть плани ігор і занять. У цьому вам допоможуть спеціальні книги, диски або інтернет-курси. Коли ви почнете проводити перші ігри, виділіть для себе розвиваючу задачку (мету) в кожній грі. Обов'язково прикріпіть липкий стікер до конспекту гри або до коробки від іграшки з нагадуванням і позначенням розвиваючої мети, яку ви виконуєте. При проведенні заняття стежте саме за її втіленням. Звертайте увагу крихти, що він зробив це сам! Не завищуйте і не занижуйте досягнутого. Будьте трохи серйозніше, ніж зазвичай, але залишайтеся добродушними. І завжди закінчуйте розвиваючу гру трохи раніше, ніж вона набридне дитині.

 При проведенні занять з малюком важливо порушити в ньому бажання грати. Він повинен дуже цього хотіти! А ви в цей момент ставите розвиваючу задачу і стежите за її виконанням. Наприклад, ви поставили перед крихіткою таз води, на дні якого розташовані предмети, різні за способом захоплення: куля, куб, намистинки, призма, плоскі колечка або навіть пісок з черепашками. А так як всі малюки обожнюють грати з водою, то крихітка одразу потягнеться діставати ці предмети. Нехай дістане перший предмет рукою, а потім запропонуйте йому інші пристосування: ложку, чашку, паличку, ситечко. Обов'язково розповідайте дитині про результати ваших спільних експериментів.

 Вашими помічниками також будуть пісок, музика та рухи. Для початку ваших розвиваючих занять використовуйте саме такі ігри.

 5. Результати розвиваючих занять

 Чим більше дитина хоче пізнати, тим розумніша вона стає, тому, що дитячий мозок зобов'язаний вирішувати, як досягти бажаного. Для цього малюк починає самостійно придумувати всякі способи і прийоми. Тим самим створюються масштаби інтелектуальних можливостей саме вашого малюка. Ось результат розвиваючих занять. Сильне бажання - ключ до розвитку розуму. Не упускайте жодного дня у розвитку дитини в цей дорогоцінний період!

Категорія: Мої статті | Додав: steviya (28.12.2012)
Переглядів: 369 | Теги: ранній розвиток, дошкільне виховання, розвиваючі заняття, заняття з новонародж, новонароджені, ігри для малюків, дошкільна освіта | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz